POVEDALI O NÁS

Dnes 2.25 sa narodil náš syn Arthur – 2610 g 46 cm úžasný, rýchly pôrod. Stihla som si ho vizualizovať a pred odchodom do nemocnice vypocuť relaxáciu na uvoľnenie strachu. Do nemocnice som prišla 1.40h, malý sa narodil po 3 silnejších kontrakciách, spontánnom odtečení vody a vyslovene vykĺzol.. napíšem potom viac, úžasný zážitok vďaka môjmu nastaveniu a viere.

Monika

Ahoj Barborka, ďakujeme za milé slová :). Nám sa veľmi páčilo, cítila som sa zrelaxovaná ako keby sme boli niekde pri mori, naozaj. Ty si bola super, máš tak príjemný hlas, že by si mohla predčítavať rozprávky. Ja by som si ťa púšťala na dobrú noc 🙂

Celý kurz sa niesol vo veľmi príjemnej atmosfére, čo len umocnilo pocit z relaxácií. V podstate som nemala z pôrodu stres ani pred kurzom, skôr rešpekt. Tešila som sa aj sa na ten okamih teším, aj keď ide o niečo tak veľmi tajomné a mnou ešte nepoznané, keďže čakáme naše prvé bábätko. Ale po kurze sa cítim plná energie, sily a dôvery v samú seba, čo mi stále prízvukuje aj môj milý, že to bude krásne. Obaja sa skrátka veľmi tešíme a ja sa teším aj preto, že sa rozhodol zažiť to so mnou a dávať na nás pozor. Pôrod našej dcérky bude krásny a prirodzený, tak ako je krásne aj celé tehotenstvo 🙂

Okrem toho, že mi kurz dodal dôveru v samú seba, odprezentovala si nám aj mnohé info, ktoré boli pre mňa nové. Zároveň som si uvedomila, že som silne vizuálny typ a určite využijem vizualizácie pre krajšie precítenie. Kurz môžme naozaj len odporúčať. Ďakujem.

Radka (+1) + Ľuboš

Ahoj Baška,

ďakujeme Ti aj my s manželom za naozaj veľmi príjemný víkend, úprimne som ani nečakala tak príjemný a užitočný kurz. A dokonca sa už manžel nebojí ísť k pôrodu, lebo pochopil, že to naozaj nie je nič hrozné. Páči sa mu úloha ochrancu a obhajcu mojich želaní a práv pri porode.  

Ja som sa zároveň vďaka kurzu utvrdila v tom, čo som predpokladala – že pôrod môže byť krásny zážitok a verím, že to tak aj bude. Zároveň som sa dozvedela množstvo zaujímavých faktov, takže maximálna spokojnosť na všetkých frontoch.

Veľmi pekne Ti ďakujem aj za všetky informácie a linky, všetko si s radosťou naštudujem.

Baška, ešte raz veľké ďakujem, kurz si viedla profesionálne a naozaj veľmi fajn, klobúk dole! Kiež by všetci ľudia robili svoju prácu takto láskou a radosťou ako ty .

Martina

Ahoj Barborka, úžasný víkend! nás to tak naplnilo energiou, že by som išla rodiť kľudne aj zajtra 🙂 .Utriedili sme si myšlienky a ja si opäť verím, čo som potrebovala asi najviac. Za nás VEĽKÉ ĎAKUJEME!

Akurát sa vytešujem, lebo vyzerá že Eva Bauer má v našom dátume pôrodu voľný termín a snáď nás aj vezme… ak mi to potvrdí, berieme ju do partie :-). Určite napíšem.

Magdalénka

My sme absolvovali ‚individuálku‘ s Barborkou. Od prvého momentu ako vošla do dverí sme si sadli. Prebrali sme základné veci a prešli rovno do praxe. Keďže meditujem pomerne často pred spaním, išlo to všetko ľavou zadnou. Mala som pocit, že tie meditky ani moc nepotrebujem. A tak sme s Baškou a mojim mužom kecali, kecali, kecali a nevedeli sme sa zastaviť. Zvažovala som, že by som išla aj na predpôrodnú prípravu, po stretku s Baškou mi to vôbec netreba 😉 Mám presnú predstavu o tom všetkom. Nemám potrebu si niečo viac študovať na internete, po tomto kurze sa cítim na to po všetkých stránkach pripravená. Úžasné bolo na individuálke to, že každá začíname niekde inde, niekto potrebuje meditovať, niekto riešiť strachy a niekto sa rozprávať. Bolo to celé o nás a o tom čo potrebujeme my a nie celá skupina.

S manželom všade kde teraz chodíme, hovoríme o Baške a tomto kurze a o nádhernom dni,  kde sme mali obaja pocit, že sedíme s našou veľmi dobrou a zároveň múdrou a skúsenou priateľkou, ktorá nás pripravuje na to, čo nás čaká 😉 Vrelo doporučujem.

Mirka + Miško

Ahoj Baška, víkend bol pre mňa naozaj príjemný a obohacujúci a asi som si ten svoj ideálny pôrod v poslednej relaxácii tak dokonale vizualizovala, a tak dôverujem sebe a malému, že som ho motivovala a on sa v nedelu v noci nenapadne začal pýtať von ? (pozn. – maminka už bola v 9. mesiaci)

Psychicky sa cítim skvele – vizualizujem, afirmujem prirodzený pôrod o pár týždňov, spájam sa s malým a verím v silu svoju aj jeho, že sa rozhodne pre to najlepšie pre nás oboch.

Túto vnútornú silu umocňuje aj víkend prežitý s tebou a skupinou. Rada sa zapojim do vašich ďalších aktivít.

Prajem ti pekny den!

Monika

Ahoj Baška,

dva dni s tebou nám dali naozaj veľa. Hlavne veľa informácií , ktoré nás nadchli a zaujali a naša predstava o pôrode sa dosť zmenila. Zrazu vieme, hlavne ja, čo chceme, ako to chceme a čo nechceme. Viem , že nie vždy ide všetko podľa príručky alebo nejakého manuálu a v slovenských pôrodniciach možno nie sú také možnosti ako v iných krajinách ale budeme sa veľmi snažiť, aby sme sa čo najviac priblížili všetkým hodnotám, ktoré nás hypnopôrod naučil.

Je vidno, že Ťa práca baví a robíš to fakt s nadšením. Mňa si úplne presvedčila a myslím, že veľa mamičkám si pomohla zmeniť názor a pohľad na pôrod, tak ako aj mne.

Lenka

Ahoj Baška,

my sme sa s Alexom cítili obaja ( vlastne všetci traja) veeeľmi dobre. Stále sa o tom spolu rozprávame a veľa nám to dalo. Keď budem mať nejaké otázky, určite sa ozvem.

Zatiaľ Ti z celého srdca ďakujeme.

Silvia

Ahoj Bašík, ďakujeme Ti za všetko, tvoja príprava určite pomohla. Pôrod nebol najľahší, ale zvládli sme to. Pomaličky som sa otvárala, väčší progres nastal až keď som po veľa hodinách bola otvorená na 4cm. Doma som si ešte dala vaňu a pohodička 2-3 hodinky, potom sme už išli do pôrodnice. Išli sme na prirodzeno, nemala som žiadnu epidurálku, len teplé sprchy a vaňu neskôr. Po pôrode som sa cítila super, malinkú sme hneď mali pri sebe – nejaké dve hodky. Aj priateľ si ju po chvílke pomojkal a potom sme išli na rodinnú izbu, kde sme všetci traja spali. V nemocnici sme boli len dva dni a potom sme išli domkov, kopu papierovačiek na Slovensku, ale to Rakúsko stálo za to :).

Ďakujeme naozaj.
Dorotka

Ahoj Baška,

Víkend s tebou bol pre nás s mužom super. Dostali sme kopu inšpirácií na čo sa zamerať v príprave na pôrod. Určite plánujem pravidelne cvičiť relaxácie a dychové cvičenia. Rada sa aj zapojím do ďalších kurzov a aktivít.

Prajem veľa úspechov do budúcna.

Monika

Ahoj Baška :),

ďakujem za materiály a veľmi hodnotný kurz. Mne aj Mirovi to „otvorilo“ oči a pozeráme sa na pôrod z úplne iného pohľadu. Priznám sa, že niekde v strede kurzu v nedeľu sa vo mne vynorili strachy z pôrodu, o ktorých som si myslela, že ich vôbec nemám, hoci môj prvý pôrod teda vôbec neprebiehal prirodzene a bez zásahov. Beriem to však tak, že mám čas si to všetko spracovať a naozaj sa dôkladne pripraviť na pôrod najmä po psychickej stránke 🙂 Ďakujem Ti za hodnotné informácie a budem rada, ak ostaneme v kontakte.

Maj sa krásne 🙂
Viki

V prvom rade veľmi pekne ďakujem za sprostredkovanie toľkých zaujímavých informácií, veľa z toho som počula doteraz len tak okrajovo a o niektorých si dovolím tvrdiť, že by som sa ani nebola dozvedela, keby nie tohto kurzu. Takže veľmi pekne ďakujem za informácie, ktoré ešte len spracúvavam a dúfam, že sa mi podarí všetko si zapamätať a zúžitkovať ďalej.

O všetkom som porozprávala aj manželovi. Škoda len, že niektoré veci počul len sprostredkovane, určite by mal istejší dojem z toho, keby to počul priamo na kurze, ale naša práca niekedy nepustí… 

Určite sa veľmi teším na nahrávky, snáď sa mi pri nich podarí vypnúť hlavu 🙂

Ďakujem ešte raz a maj sa krásne.

Naďa

Ďakujeme Baši aj my za víkend… veľmi sme si to užili, bolo to veľmi príjemné a zároveň sme sa veľa vecí dozvedeli.. :). Teším sa na ďalšie kurzíky,hlavne na dojčenie.

Bea

Ahoj Baška :),

konečne som sa dostala k tomu, aby som odpísala. Po kurze sa cítim super, užila som si to a hlavne mám upratané v tom, že to naozaj chcem tak, ako som si ten môj druhý pôrod vysnívala. Je super stretnúť aspoň pár ľudí, ktorí sa na tieto veci pozerajú rovnako :). Ďakujem Ti krásne a myslím že sa ešte ozvem 🙂

Pekné dni želám.
Andrea

Ahoj, Baška,

už ubehol dlhší čas od kurzu, ale predsa sa vraciam a píšem. Ja som sa na kurze cítila veľmi dobre. Bola som prekvapená, ako som sa pri relaxáciách dokázala uvoľniť a oddýchnuť v úplne cudzom prostredí. Veľmi sa mi páčil spôsob aj množstvo podaných informácií. Získala si ma demonštrácia, ako bábätko (bábika) prechádza panvou.

Veľmi sa teším z toho, že od absolvovania kurzu mám minimálne problémy so zaspávaním, ktoré vychádzali z neschopnosti alebo nevedomosti ako sa uvoľniť. Za toto kurz určite stál.

Baška, ďakujem ti veľmi pekne za vytvorenie príjemnej atmosféry.

S prianím pekného dňa,

Monika
Ahoj Baška, aj my sme sa s tebou cítili skvelo. Tvoj kurz nám dal viac ako sme očakávali!

Ďakujem, krásny deň prajem!
Eliška ?

Prihlás sa na náš NEWSLETTER

Pin It on Pinterest

Share This