Ďakujem za ukázanie krásnej cesty ako porodiť svoje dieťatko

13. Január 2018
Prinášame vám pôrodný príbeh od Martinky, ktorým sa prvé dieťatko, Johanka, narodilo začiatkom januára pekne prirodzene, v bratislavnej pôrodnici Koch :).

„Ahoj Baška,

V tychto dňoch s manželom prežívame nekonečné šťastie a lásku, ktorú cítime pri pohľade na našu dokonalú Johanku. Je to úžasne pokojné a dobručké bábätko. 4 dni po pôrode máme krásny režim kojenia každé 3-4 hodinky, medzitým dieťatko krásne spinká, prospieva. V piatok by nás mali pustiť z pôrodnice (Koch), ak nám to neskomplikuje novorodenecká žĺtačka. Veľmi sa už tešíme na domáce prostredie, ale musím povedať, že Koch bol skvelá voľba. Každý jeden člen personálu sa tu o nás stará naozaj ukážkovo, sú veľmi milí, nápomocní a presne to mamička po pôrode potrebuje.

K samotnému pôrodu: V nedeľu po pomerne fyzicky náročnom dni (fitnes, kontrola v Kocha, nákupy, pečenie…) som večer okolo 18:00 zachytila nepravidelné kontrakcie. S manželom sme už boli v strehu, keďže sme v tom čase boli 2 dni po termíne. Všetko sme mali pripravené, takže sme v pokoji doma postupne zaznamenávali časy kontrakcií. Dali sa krásne, s úsmevom na tvári predýchať, boli jemné. Postupne sme sa dopracovali ku pravidelným intervalom po 5 minútach, potešili sme sa obaja, manžel zbalil pár drobnosti na zjedenie, uvaril mi čaj z malinovníka a vyrazili sme do pôrodnice.

Po ceste sme vyzdvihli dulu. Cesta kontrakcie mierne spomalila, ale po príchode do nemocnice o 2:30 nadránom sa opäť postupne dostali na 5 min intervaly. To som už bola otvorená na 3 cm, stále s úsmevom na tvári. Postupne sme sa s dulou dopracovali na 6-7 cm, to bolo okolo 6:00 ráno.

Okolo 7:30-8:00 sme sa presunuli na pôrodnú sálu, kde už boli sťahy silnejšie, po prasknutí plodovej vody nabrali na intenzite, začali pocity na tlačenie a o 9:18 sa naša bábika narodila. Mali sme menšiu komplikáciu – krátky pupočník, takže moja snaha o tlačenie bola čiastočne skomplikovaná a bábätko išlo horšie von, nakoniec sme to ale s pôrodným tímom zvládli a odmenou bola naša krásna dcérka. Pôrod bol napriek tomu veľmi pokojný, strach som nemala vďaka kurzu hypnopôrodu žiadny, keďže celú cestu do pôrodnice a aj na čakačke som si púšťala nahrávky z hypnopôrodu. Pôsobili na mňa veľmi ukľudňújuco.

Manžel mi bol oporou a veľmi pomáhal prvých 7-8 hodín ktoré sme strávili ešte doma, keď boli kontrakcie jemné, zhruba do tých 5 minútových pravidelných. Potom sme sa presunuli do nemocnice a usúdili sme, že s dulou to už zvládneme takze muž sa šiel domov osprchovať a potom sa vrátil a čakal kým sa drobec narodí na chodbe. Pri samotnom porode mi bola skvelou oporou dula, lebo presne vedela čo v danej chvíli robiť, ako dýchať, kedy ísť do sprchy, kedy na wc, kedy tlačiť atd. Fakt neoceniteľná pomoc. A aj neskôr pri kojení.

Príprava na hypnopôrod bola veľmi veľmi prospešná pre nás obe, verím že aj to prispelo k tomu, že je dcérka kľudné dobručké dieťatko a ja tým pádom pokojná mamina. Manžel je z dcérky dojatý, nevieme sa na ňu obaja vynadívať ?❤️.

Baška, ešte raz veľká vďaka za ukázanie krásnej cesty ako porodiť svoje dieťatko, odporúčala by som ju každej jednej mamičke.

Želám vám veľa spokojných budúcich mamičiek a bábätiek ?.“

Martina

Prihlás sa na náš NEWSLETTER

Sleduj nás na INSTAGRAME

Please check your feed, the data was entered incorrectly.

Pin It on Pinterest

Share This